Warto wiedzieć, że wyczyszczenie przezroczystego etui na smartfona nie jest tak łatwym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Wszystko zależy bowiem od rodzaju zabrudzeń. Jakie środki powinno się zastosować do umycia silikonowej okładki? Jak wyczyścić case do telefonu?

Co sprawia, że etui tak szybko się brudzi?

Jak wiadomo, w obecnych czasach bardzo mała liczba osób jest w stanie rozstać się z telefonem. Zadaniem wspomnianego etui jest ochrona urządzenia przed pęknięciem szkła na wyświetlaczu czy różnego rodzaju uszkodzeniami obudowy. W rezultacie przez częste dotykanie palcami na pokrowcu będą gromadziły się kurz i zabrudzenia.

Należy mieć także świadomość, że case bardzo szybko odbarwia się przez kontakt z różnymi substancjami. W konsekwencji staje się ogromnym siedliskiem bakterii, które dana osoba przenosi dłońmi na inne przedmioty znajdujące się w jej bliskim otoczeniu. Ponadto etui będzie prezentowało się nieestetycznie. Należy również zaznaczyć, że drobinki brudu mogą rysować obudowę telefonu. Rekomendowane jest zatem regularne mycie case do telefonu.

Jak często zalecane jest mycie etui?

Wszystko uzależnione jest od tego, w jakich warunkach dana osoba używa telefonu. Jeżeli użytkownik przez zdecydowaną większość dnia trzyma smartfona w czystym plecaku lub torebce, to najprawdopodobniej etui szybko się nie ubrudzi.

Natomiast niektóre osoby na co dzień wykonują swoje obowiązki, a smartfon podczas pracy wisi im na szyi. Można mieć wtedy całkowitą pewność, że na etui będą zatrzymywały się cząsteczki kurzu i brudu. Z takim problemem zmagają się stolarze, ślusarze czy mechanicy. Natomiast pracownicy biurowi lub uczniowie przeważnie narzekają, że etui brudzi się od tuszu z długopisu.

Jakie środki stosowane są do czyszczenie pokrowca na case?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że sposób czyszczenia powinien być uzależniony od rodzaju zabrudzenia. Godny uwagi jest fakt, że w zdecydowanej większości przypadków najbardziej efektywne są najprostsze metody.

Podczas czyszczenia etui na pewno przydadzą się: miękka ściereczka z mikrofibry, papierowy ręcznik, kuchenne mleczko, soda oczyszczona, nawilżane chusteczki do mycia telefonów i okularów, a także zmywacz do paznokci z acetonem.

Jak wyczyścić case na telefon?

Warto wiedzieć, że użytkownik może doprowadzić etui do należytego stanu, jeżeli umyje je w wodzie z mydłem. Z kolei tłuste plamy bez większego problemu znikną przy użyciu rozcieńczonego płynu do mycia naczyń. Na końcu wystarczy pokrowiec wytrzeć do sucha przy użyciu papierowego ręcznika.

Kolejnym sposobem jest zwilżenie silikonowego etui specjalnymi chusteczkami przeznaczonymi do okularów i ekranów urządzeń elektronicznych. Case można również przetrzeć ściereczką czy gąbką. Powinna zostać oczywiście nasączona mleczkiem do czyszczenia. Następnie wystarczy opłukać etui i wytrzeć do sucha.

Czym powinno się wyczyścić plamy trudne do usunięcia?

Jak umyć case na telefon, jeżeli plamy są bardzo trudne do usunięcia? Rekomendowane jest w pierwszej kolejności przygotowanie roztworu sody oraz wody i przetarcie nim etui. Kolejny krok to opłukanie akcesorium wodą i wysuszenie go.

Warto wiedzieć, że plamy z długopisów czy flamastrów powinny zniknąć, jeżeli użytkownik zetrze je ściereczką zwilżoną zmywaczem do paznokci z acetonem. Osoby, które z różnych powodów nie mają takiego produktu, mogą bez problemu zastosować roztwór wody z alkoholem w proporcji 1:1. Nie można zapomnieć, aby usuwać plamy od razu, jak tylko się pojawią. 

W jaki sposób można odświeżyć zżółknięte etui?

Jeżeli do powstania zażółceń doszło stosunkowo niedawno, można skorzystać z metod wymienionych wcześniej. W znacznej większości przypadków przebarwienia są jednak rezultatem kontaktu z powietrzem czy długotrwałego użytkowania. W takiej sytuacji niestety żadne środki nie pomogą.

Na szczęście silikonowe etui nie tylko jest łatwo dostępne, ale również mało kosztuje. Osoba zainteresowana może je zatem stosunkowo tanio kupić i bardzo łatwo wymienić. Co więcej, można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszy się case do Samsunga A32.