Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że etui na telefon jest siedliskiem ogromnej ilości bakterii. Nikogo nie powinien dziwić fakt, że użytkownicy chcieliby dowiedzieć się, jak skutecznie czyścić obudowy ochronne. Wspomniany produkt jest niezbędnym elementem praktycznie każdego smartfona. Jak wiadomo, nowoczesne telefony komórkowe wykonane są ze szkła. Oznacza to tym samym, że cechują się wrażliwością na różnego rodzaju pęknięcia czy otłuczenia. Gumowa ochrona jest zatem nie tylko świetną ochroną, ale również doskonałym uzupełnieniem designu narzędzia. Telefon służy użytkownikom do śledzenia wiadomości na portalach internetowych, wykonywania rozmów czy robienia zdjęć. Na obudowie praktycznie codziennie będą pojawiały się zupełnie nowe zabrudzenia. Nie można pod żadnym pozorem zapomnieć o regularnym czyszczeniu, w celu pozbycia się bakterii czy bardzo nieestetycznych śladów. Jak odnowić etui na telefon?

Czym dokładnie powinno się czyścić silikonowe etui?

Istotne znaczenie w przypadku czyszczenia silikonowego etui będą miały środki, które zostaną zastosowane przez daną osobę. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że bardzo ważną cechą silikonu jest przyczepność. Jest to przyczyna przywierania włókien oraz zanieczyszczeń. Ponadto ogromna liczba osób czuje frustracje przy doprowadzaniu obudowy do odpowiedniego stanu. Jak odnowić etui na smartfona? Na rynku dostępnych jest mnóstwo produktów, które doskonale zdadzą egzamin przy usuwaniu zanieczyszczeń.

Czego dokładnie powinno się użyć w przypadku chęci wyczyszczenia silikonu? Rekomendowane jest przede wszystkim zastosowanie ściereczek bezpyłowych. Doskonałym przykładem mogą być grubsze ręczniki papierowe. Egzamin zdadzą także szmatki z mikrofibry lub szmatki przeznaczone do czyszczenia okularów. Nie można oczywiście zapomnieć o bardzo delikatnej strukturze materiału. Należy mieć świadomość, że użycie szorstkich gąbek czy szczotek może przyczynić się do powstania nieodwracalnych zadrapań. 

Jakie płyny warto wykorzystać do czyszczenia silikonowego etui?

W przypadku regularnego czyszczenia silikonowej obudowy podstawą będzie ciepła woda. Jeżeli natomiast zabrudzenia są uporczywe lub powstały stosunkowo niedawno, należy zastosować zdecydowanie mocniejszy środek. Bardzo ważne jest używanie do tego celu tylko takich preparatów, które są przeznaczone do delikatnych powierzchni. Warto zaznaczyć, że bardzo pomocne w pozbywaniu się zanieczyszczeń mogą być specjalistyczne środki, które są dedykowane np. ekranom komputerowym. Nie można czyścić etui różnego rodzaju rozpuszczalnikami, płynem do szyb, mleczkiem do czyszczenia czy środkiem wybielającym w trosce o zachowanie koloru, kształtu czy jakości. 

Etui na telefon jak odnowić

Jak wiadomo, nie tylko na obudowie, ale również pod nią cały czas gromadzą się zanieczyszczenia. Należy podkreślić, że może to być tłusty osad, kurz czy plamy z napojów. Użytkownicy bardzo często poważnie zastanawiają się, w jaki sposób możliwe jest wyczyszczenie silikonowego etui z różnego rodzaju nieczystości. Rekomendowane jest w pierwszej kolejności pozbycie się strukturalnych i ziarnistych zabrudzeń. Można wykorzystać do tego celu suchy ręcznik papierowy. Kolejnym etapem będzie wyczyszczenie etui ściereczką, która będzie zwilżona w ciepłej wodzie. Istotne znaczenie w trakcie tej czynności będzie kilkukrotne jej przemywanie. Złym rozwiązaniem będzie przenoszenie brudu w czyste miejsca. 

Co zrobić w przypadku, gdy etui jest zżółknięte?

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszy się etui Samsung A 50. Należy zaznaczyć, że bez względu na model, praktycznie każda przezroczysta obudowa w pewnym momencie zaczyna żółknąć. Rezultat tego procesu będzie widoczny przez użytkownika po bokach gadżetu, czyli w miejscu, w którym przeważnie trzymane jest urządzenie. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że smartfon w trakcie dnia leży na różnych powierzchniach, dlatego zbierają się na nim różne osady. Niestety nie ma efektywnego sposobu na to, by pozbyć się żółtych plam, by jednocześnie w żaden sposób nie narazić obudowy na zniszczenie.