Coraz większa liczba osób ma na swoim koncie zobowiązania finansowe. Może to trochę smutna rzeczywistość, ponieważ każdy wolałby żyć bez kredytu. Trzeba na to jednak spojrzeć z trochę innej strony. Dzięki temu można w końcu spełnić niektóre marzenia jak, chociażby nowe meble, nowy samochód, czy też wyjazd na zagraniczne wakacje. Takich przykładów można by wymieniać bez końca. Nie o to jednak chodzi. Jeżeli taka jest potrzeba, to warto wniosek o taki kredyt złożyć. Wiele osób zadaje sobie pytanie – ile trzeba czekać na kredyt gotówkowy?

Złożenie wniosku na kredyt

Aby uzyskać kredyt, trzeba w pierwszej kolejności złożyć odpowiedni wniosek. Bez tego nie ma nawet szans o to, aby taki kredyt pozyskać. Jak wygląda złożenie wniosku? Można to zrobić na trzy sposoby:

  • w formie papierowej – podczas osobistej wizyty w oddziale. Nie trzeba przychodzić ze specjalnym wnioskiem w ręce, ponieważ konsultant będzie wypełniał go na bieżąco. Warto jednak zadbać o to, aby mieć przy sobie odpowiednie dokumenty, jak chociażby zaświadczenie o wysokości zarobków, aby mieć pewność, że wniosek zostanie przyjęty do rozpatrzenia.
  • telefonicznie – podczas rozmowy z konsultantem podaje się wszystkiego rodzaju informacje. Trzeba mieć jednak świadomość co do tego, że niekiedy koniecznością może okazać się dowiezienie dodatkowych dokumentów do banku. Można zapytać się ewentualnie o możliwość wysłania kurierem lub przefaksowania.
  • online – coraz większa ilość placówek bankowych decyduje się na to, aby umożliwić składanie wniosków o kredyt gotówkowy elektronicznie, w formie specjalnego wniosku. Można to zrobić dzięki ich stronie internetowej lub w specjalnej aplikacji bankowej. Znacznie ułatwia to możliwość złożenia wniosku o kredyt.

Okres oczekiwania na kredyt gotówkowy

Ile się czeka na kredyt gotówkowy? Niezbyt długo. Najczęściej jest to okres od jednego do dwóch dni maksymalnie. Wpływ na to ma kilka podstawowych czynników:

  • kwota kredytu – im będzie to większa kwota, tym okres oczekiwania na odpowiedź będzie dłuższy. No cóż, każdy bank chciałby mieć pewność, że pożyczone pieniądze z odsetkami do niego wrócą. Trzeba więc zadbać o to, aby pożyczkobiorca został dokładnie sprawdzony. W szczególności, jeżeli chodzi o jego historię kredytową, jak również możliwości zarobkowe.
  • forma złożenia kredytu – na najszybszą odpowiedź liczyć mogą osoby, które złożyły wniosek online. To z tego względu, że trafia on prosto do systemu, gdzie jest weryfikowany. Szacuje się, że w niektórych sytuacjach, odpowiedź może przyjść już po kwadransie. Aczkolwiek, nie zawsze tak jest. W szczególności, jeżeli ma się do czynienia z wysoką kwotą kredytu.
  • moment złożenia wniosku – jeżeli ktoś złoży wniosek w formie papierowej kwadrans przed zamknięciem placówki bankowej, może liczyć się z tym, że nie otrzyma decyzji tego samego dnia. Jego wniosek będzie rozpatrywany dopiero kolejnego dnia roboczego. Jeżeli komuś zależy na tempie, powinien jak najszybciej, w godzinach porannych, złożyć taki wniosek. Najlepiej jeszcze przed rozpoczęciem weekendu.

Czy można szybciej otrzymać kredyt?

Cały proces można przyspieszyć. Aby być pewnym tego, że pozytywna decyzja zostanie wydana szybciej, kredyt gotówkowy w Łodzi, czy też w innych miastach, warto brać w takich bankach, gdzie posiada się konto. To właśnie dzięki temu bank na bieżąco będzie miał podgląd we wszystkie dane. Co więcej, całkiem możliwe, że nie będzie on wymagał od swojego klienta dodatkowych dokumentów w postaci zaświadczenia o zarobkach, ponieważ cała historia konta będzie dla niego doskonale znana.

Kredyty w obcych bankach, gdzie nie posiada się aktywnego konta (przynajmniej od kilku lat) wymagać mogą nieco więcej zachodu, jak również konieczności doniesienia dodatkowych dokumentów. Gdzie opłaca się lepiej wziąć kredyt gotówkowy? Wszystko tak naprawdę zależne jest od tego, gdzie ma się do czynienia z atrakcyjniejszą formą. W szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę odsetki, jakie powiązane są z tym tematem. Tak, aby mieć pewność co do tego, że zbyt dużej kwoty nie będzie się oddawać.