Zdjęcia z sesji ślubnej to wspaniała pamiątka, na której można uwiecznić niezwykłe emocje i miłość. Jednak dla większości par młodych sporym wyzwaniem jest wybranie odpowiedniego miejsca na sesję. Opcji jest bardzo wiele – las, park, jezioro, łąka, zamek, plaża czy góry. Jednak jak wybrać tę jedną najlepszą? Odpowiedź znajdziesz w dalszej części artykułu.

Gdzie zorganizować sesję ślubną?

Wybór odpowiedniego miejsca na sesję ślubną to nie lada wyzwanie. Świetną opcją jest wykonanie zdjęć w plenerze, gdyż szkoda by było nie wykorzystać uroków natury. Jednak, jak wybrać to jedno, najpiękniejsze miejsce? Otóż najlepiej wziąć pod uwagę indywidualne preferencje. Jeśli jesteście miłośnikami morza, warto zdecydować się na sesję na plaży. Jeśli jednak uwielbiacie aktywność i spędzacie sporo czasu na górskich szlakach, to świetnym wyborem będzie wykonanie zdjęć ślubnych właśnie obszarze górskim. A może jesteście fanami leśnych spacerów? Jeśli tak, to sesja wśród drzew czy na leśnej polanie będzie doskonałą opcją.

Obecnie bardzo dużo par młodych decyduje się również na wykonanie fotografii ślubnych w centrum miasta, na zamku, w pałacu czy w skansenie. W Polsce znajduje się dużo urokliwych miejsc, w których można wykonać efektowne zdjęcia. W świetnym pomysłem jest np. sesja ślubna na Klifie Orłowskim zlokalizowanym w Gdyni, na ruchomych wydmach w Łebie, nad Morskim Okiem, na Kasprowym Wierchu czy na Pustyni Błędowskiej. Ciekawą propozycją jest także wykonanie zdjęć ślubnych na obszarze zamku w Mosznej, w Palmiarni w Gliwicach czy Poznaniu, w klasztorze Cystersów w Lubiążu lub w Rezerwacie Głazy Krasnoludków znajdującym się na Dolnym Śląsku.

Sesja ślubna za granicą – czy to dobry pomysł?

Wielu parom młodym marzy się sesja ślubna za granicą np. na bajecznych, egzotycznych plażach. Oczywiście jest to możliwe do zorganizowania, jednak wiąże się z dużymi wydatkami. Jeśli nie dysponujecie tak dużym budżetem, pamiętajcie, że w Polsce jest wiele fantastycznych miejsc, które również prezentują się oryginalnie i egzotycznie. Do takich miejsc można zaliczyć m.in. Hel, plaża Ciszyca nad Wisłą, pałac i ogrody w Wilanowie czy kolorowe jeziorka w Rudawach Janowickich. Jeśli jednak koniecznie zależy Wam na sesji poza granicami naszego kraju, to ciekawą opcją będzie Santorini, Barcelona, Lizbona czy Rzym. Świetnym wyborem będą także plaże np. w Grecji, Chorwacji, Włoszech, Egipcie, Tunezji, Dubaju, Turcji czy Hiszpanii.

Nie mamy pomysłu, gdzie zorganizować sesję ślubną – co robić?

Nie wiecie, gdzie zorganizować ciekawą sesję ślubną? Nie przejmujcie się! Profesjonalny fotograf w Krakowie z pewnością doradzi i pomoże Wam znaleźć idealne miejsce dopasowane do Waszych preferencji. Fotograf przeprowadzi wywiad, aby nieco poznać Wasz gust i upodobania. Dzięki zebranym informacjom będzie w stanie wskazać najlepszą lokalizację na romantyczną sesję ślubną. Aby ułatwić fotografowi zadania, warto wskazać wspólne pasje oraz miejsca, które lubicie odwiedzać.