Podróżowanie często wiąże się z wysokimi kosztami. Sprawia to, że wiele osób rozgląda się za najtańszymi opcjami przemieszczenia się z punktu A, do punktu B. W przypadku Katowic ludzie najczęściej szukają opcji dogodnego dojazdu na lotnisko Pyrzowice. Jak zapłacić niedużo, dotrzeć na czas i cieszyć się dobrymi warunkami podróży?
W większości miast wojewódzkich w Polsce lotnisko znajduje się w obrębie tychże miejscowości. W przypadku Katowic jest to jednak odległość wynosząca około 40 km od centrum, dlatego dostanie się tam, może w wielu przypadkach sporo kosztować. Jest jednak pewien sposób na obniżenie kosztów takiej podróży.

Jak najtaniej dojechać z Katowic do Pyrzowic?

Najprostszym i najwygodniejszym pomysłem jest skorzystanie z własnego samochodu. Można przez to liczyć na komfort podróży, a także pewność zabrania ze sobą wszystkich, nawet ciężkich bagaży. Parkingi na lotnisku są jednak bardzo drogie, a czasami nie wiadomo przecież, czy wróci się akurat do tego samego aeroportu. Oczywiście, można o pomoc poprosić znajomych, ale Ci nie zawsze dysponują czasem oraz samochodem.
Innym pomysłem w kwestii podróży na trasie Katowice-Pyrzowice jest autobus. Cena zwykle wynosi kilkanaście złotych, dzięki czemu nie zrujnuje to budżetu, ale ograniczy znacznie komfort. Po pierwsze, posiada on mocno ograniczoną pojemność luku bagażowego, ponieważ sporo osób musi zmieścić w nim swoje walizki itd. Do tego dochodzi fakt, że ze względu na niską cenę jest to mało wygodny sposób lokomocji. Dlaczego? Wiele osób z niego korzysta, dlatego w niektórych przypadkach nie ma nawet możliwości, by wygodnie usiąść. Tutaj trzeba przypomnieć, że chodzi o odległość 40 km, której pokonanie potrwa kilkadziesiąt minut, a więc stanie w korytarzu będzie problematyczne.
Kolejną opcją jest taksówka. Komfort podróży jest bardzo wysoki w tym przypadku, jednak czynnikiem wykluczającym tę propozycję jest cena, która może wynieść ponad sto złotych.
Istnieje jednak bardzo ciekawa alternatywa do taksówek. Chodzi o wynajęcie firmy transportowej we wskazanym przez siebie terminie. Podróże samolotem zazwyczaj planuje się ze sporym wyprzedzeniem. Jeżeli poinformuje się wspomnianą firmę odpowiednio wcześnie, to można liczyć na dobre rabaty. Ciekawym pomysłem jest zaproszenie innych pasażerów do skorzystania z oferty, ponieważ dzięki temu koszty zostaną podzielone. Nie jest to nic trudnego, ponieważ podróżujących z Katowic na lotnisko jest wiele. Dzięki temu jest to najlepszy dojazd do Pyrzowic. Cena zależy od dokładnej odległości, a także ilości osób do podzielenia kosztów, jak i czasu realizacji usługi.