Wraz ze swoją drugą połówką rozpoczynasz planowanie swojego ślubu oraz wesela? Zastanawiasz się, jaka wódka jest obecnie najpopularniejsza na weselach? Koniecznie sprawdź poniższy artykuł!

O czym nie można zapomnieć podczas planowania ślubu i wesela? 

Dzień ślubu to dla każdego z nas jeden z najważniejszych dni w życiu. W takiej sytuacji nikogo nie powinno dziwić, że przygotowania do niego rozpoczyna się już nawet na 2 lata przed planowanym terminem imprezy. Jak się również okazuje, tak ogromne wyprzedzenie wynika również z tego, jak odległe terminy mają na przykład sale weselne. Miejsce organizacji swojego wesela jest więc jednym z pierwszych etapów planowania swojego ślubu. Konkretną salę powinniśmy wybrać między innymi w oparciu o ilość gości. Niestety jedną z najgorszych rzeczy, jaka może pojawić się podczas wesela, jest brak miejsca na parkiecie dla wszystkich gości. Aby odpowiednio dobrać salę weselną, powinniśmy więc przygotować odpowiednią listę gości, która pomoże nam dopasować wielkość sali.

Do zaplanowania pozostanie nam również data ceremonii ślubnej, którą należy oczywiście zgrać ze wspomnianą wcześniej dostępnością sal weselnych. Dzień ślubu to zdecydowanie wyjątkowy dzień, więc warto wynająć ciekawy samochód, którym dojedziemy na ceremonie. Do wyboru pozostają nam na przykład samochody luksusowe, takie jak mercedes klasy C czy na przykład samochody sportowe, produkowane na przykład przez Porsche. Planując swoje wesele prędzej czy później staniemy przed wyborem DJ’a bądź zespołu muzycznego. Każdy ma w tej kwestii swoje własne, osobiste preferencje. Z pewnością nie ma w tym przypadku jednego, najlepszego rozwiązania, gdyż powinniśmy dokonać wyboru na podstawie swoich oczekiwań i tego, czy do tej pory bawiliśmy się lepiej na weselach z zespołem muzycznych, czy może jednak wtedy kiedy imprezę prowadził DJ. Ogromne znaczenie na wesele ma również menu, do którego również przykładamy ogrom starań i chcemy, aby było dopracowane w stu procentach. Jak widzisz podczas planowania wesela, musimy podjąć wiele ważnych decyzji, dlatego tym bardziej powinniśmy się do tego zabrać jak najwcześniej. 

Najpopularniejsza wódka na polskich weselach

Ciężko byłoby wyobrazić sobie polskie wesele bez alkoholu. To właśnie dzięki niemu możemy się wyluzować. Alkohol podczas wesela zdecydowanie łączy ludzi i sprawia, że bawią się oni ze sobą, nie zważając na barierę wieku. Nawet w sytuacji, kiedy jako para młoda nie zamierzamy spożywać żadnego alkoholu lub zwyczajnie nie lubimy tego robić, powinniśmy pamiętać również o swoich gościach, którzy mogą mieć całkowicie inne oczekiwania. W takiej sytuacji wiele par młodych decyduje się na zamówienie alkoholu, ale w różnych rodzajach. Chodzi tutaj oczywiście o to, że każda osoba może preferować inny trunek.

Zastanawiasz się, co najczęściej pojawia się na polskich weselach? Króluje oczywiście wódka, jednak coraz częściej na stołach pojawia się również bimber. Co więcej, w mniejszych ilościach ale pojawia się również szampan, wino białe i czerwone. Na części imprez odnajdziemy również nieco mniej popularne w takich okolicznościach trunki, którymi może być na przykład whiskey, rum czy domowe nalewki. Dzięki temu każdy na weselu znajdzie coś dla siebie i z pewnością będzie zadowolony. 

Zastanawiasz się, jaką wódkę na wesele kupić? Jedną z najpopularniejszych w Polsce jest oczywiście bocian. Ogromne znaczenie ma tutaj nie tylko sam smak trunku, ale również butelka i jej kształt, która wygląda na stole bardzo elegancko. Wódka bocian 0,5 cena to obecnie koszt około 25 złotych za butelkę. Skoro wiesz już, jaką wódkę wybrać na wesele, z pewnością zastanawiasz się, jak duże ilości zakupić. Szacuje się, że warto założyć 0,5l wódki na każdą parę dorosłych osób. Dzięki temu zyskamy pewność, że alkoholu z pewnością nie zabraknie. Jaka wódka na wesele? Oprócz Bociana bardzo często wybierana jest również Wyborowa, a także Stock czy Żołądkowa gorzka, Finlandia czy Pan Tadeusz.