Jest tak wiele wspaniałych sposobów na noszenie warkoczy, że łatwo się w nich zagubić. Chociaż nie wszystkie rodzaje wiążą się z potrzebą posiadania tego samego rodzaju przedłużanych włosów, wszystkie wymagają szybkiej, pewnej ręki i bezpiecznego przymocowania kosmyków. Jak zapleść warkoczyki z włosów syntetycznych?

Pielęgnacja przed zaplataniem warkoczyków

Zakup odpowiednich włosów syntetycznych

Kup syntetyczne warkocze. Wejdź na stronę https://www.zwap.pl/Wlosy-na-warkoczyki-ombre-c23, a znajdziesz produkty do przedłużania włosów o różnych kolorach i fakturach. Wybierz dowolny rodzaj, który odpowiada Twoim upodobaniom.

Ilość potrzebnych włosów zależy od stylu, który wybierzesz. Im więcej warkoczy zrobisz, tym grubsze pukle potrzebujesz. Pamiętaj, że doczepiane kosmyki nie powinny przekraczać 2-krotności naturalnej długości włosów. Dodanie zbyt dużej ilości spowoduje pociągnięcie mieszków włosowych, co może prowadzić zarówno do łamania, jak i wypadania kosmyków posiadanych przez Ciebie.

Odpowiednie nożyczki i grzebień

Właściwie każdy grzebień z ostrym zakończeniem będzie odpowiedni do oddzielania pasm. Jeśli nie masz tego rodzaju akcesorium, możesz je kupić w sklepie z artykułami do pielęgnacji włosów lub użyć zwykłego narzędzia i do tego końcówki długopisu bądź długiej spinki.

Potrzebne będą nożyczki do przycięcia luźnych fragmentów włosów z końców warkoczy. Jeśli nie masz modelu do strzyżenia, możesz użyć zwykłego akcesorium. Ważne, by było dość dobrze naostrzone – dzięki temu nie rozdwoi końcówek.

Woda i żel do włosów na bazie silikonu

Użyj butelki z rozpylaczem do zwilżenia włosów u nasady, aby móc podzielić je na sekcje. Jeśli nie masz takiego akcesorium, możesz zmoczyć kosmyki palcami i wodą.

Warto również przygotować specjalistyczny żel do włosów. Każdy produkt na bazie silikonu będzie odpowiedni. Użyj go do wygładzenia naturalnych kosmyków przed doczepieniem syntetycznych pasm Żelu możesz również użyć na końcach warkoczy, aby stały się gładkie.

Odpowiednia pielęgnacja włosów przed zaplataniem warkoczyków

Twoje włosy muszą być tak zdrowe, jak to tylko możliwe, zanim zapleciesz warkoczyki, ponieważ syntetyczne kosmyki mogą je uszkadzać. Głęboko odżyw włosy kilka razy, zanim wykonasz fryzurę. Możesz również przeprowadzić olejowanie na ciepło, aby ochronić pukle przed uszkodzeniami. Warto przed całą procedurą wybrać się do fryzjera, by podciąć końcówki.

Jak zaplatać warkoczyki z włosów syntetycznych? Krok po kroku

Jeżeli zdecydowałaś się na swoją wymarzoną fryzurę i zastanawiasz się, jak zapleść warkocze z włosów syntetycznych, poniżej znajduje się opis, jak dokładnie to zrobić. Od Ciebie zależy, jak będzie wyglądał efekt.

Przygotuj 6-8 małych pakietów włosów syntetycznych na długie i grube warkocze. Jeśli chcesz, by Twoje warkoczyki były krótkie oraz cienkie, będziesz potrzebować mniej pasm. Wyjmij centymetrowy kosmyk przygotowanych włosów. Podziel go na małe sekcje (około 1,5 – 2,5 cm). Umieść pasma między palcami w jednej linii. Następnie podziel na trzy równe części. Umieść jedną z nich między palcem środkowym a wskazującym. Następną sekcję chwyć między palcem środkowym a serdecznym, poniżej pierwszego o grubości około 2,5 centymetrów. Ostatni umieść między palcem serdecznym a małym, poniżej drugiego o takiej samej objętości.

Ułóż swoje włosy w taki sposób, aby później uzyskać naturalny efekt. Przygotuj dwie z trzech podzielonych części włosów syntetycznych. Z jednej pozostawionej części zrób pętlę obok dwóch chwyconych wcześniej. Przełóż jedną sekcję nad drugą, tak aby zazębiały się ze sobą. Tak powstaje pętla wokół Twojego naturalnego pasma włosów.

Ustaw syntetyczne włosy z naturalnymi od nasady. Przytrzymaj sztuczne pasmo palcami pośrodku, a następnie wyrównaj z prawdziwym. Przeplataj pętlę z Twoimi kosmykami w środkowym punkcie. Weź trzy pasma włosów, dwa na zewnątrz i jeden pod centralnymi częściami doczepianych włosów. Zacznij zaplatać doczepiane kosmyki wraz z naturalnymi. Następnie po dotarciu do końca zabezpiecz warkocz elastyczną gumką.

Powtórz te same czynności z resztą włosów, jeden po drugim, aż zapleciesz wszystkie. Aby zapobiec rozplątaniu, możesz zanurzyć koniec warkocza w gorącej wodzie lub nałożyć na niego żel na bazie silikonu.