Klimakonwektory podłogowe to urządzenia, jakie wychodzą naprzeciwko potrzebom współczesnych klientów. Nie znajdują się one jak na razie w powszechnym użytkowaniu. Co jednak nie oznacza, że ich obecność jest znikoma. Klimakonwektory to urządzenia, które na pewno warto poznać. Tym bardziej że jest to propozycja, jaka jest w stanie zapewnić ciepłe powietrze zimą i rześkie orzeźwienie latem.

O klimakonwektorach słów kilka

Zanim jednak ktoś postawi pytanie, ile kosztują klimakonwektory podłogowe, czas wyjaśnić sobie tak naprawdę, z czym ma się do czynienia. Na samym początku można powiedzieć, że ma się do czynienia z urządzeniami, które łączą w sobie funkcjonalność kotłów grzewczych, agregatów chłodniczych, pomp ciepła. Co jest ważne – jak wyżej było wspomniane, mogą one grzać lub chłodzić. Co jest jednak ważne, te funkcje można zapewnić sobie równocześnie – grzanie i chłodzenie.

Zalety stosowania klimakonwektorów

Na ogół z takimi urządzeniami ma się do czynienia w budynkach użyteczności publicznej. Mowa tu w zdecydowanej większości o firmach. Co jednak nie oznacza, że w domach jednorodzinnych nie można pozwolić sobie na tego typu urządzenia. Współczesna technologia ma wiele do powiedzenia, więc każdy ma szansę na to, aby znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

klimakonwektory podłogowe ile kosztują

Tak, każdy chciałby wiedzieć, ile kosztują klimakonwektory podłogowe. Zanim jednak przyjdzie zapoznać się z finalną ceną, warto omówić kilka najważniejszych zalet, jakie mogą mieć wpływ na to, że ktoś zdecyduje się na taki montaż. Dokładnie mowa tutaj o:

  • powietrze nie jest nadmiernie suche,
  • dobra propozycja dla alergików oraz dla osób, jakie na co dzień zmagają się z przewlekłymi schorzeniami dróg oddechowych,
  • powietrze jest nie tylko nawilżone, ale również odpowiednio jonizowane.

Klimakonwektor podłogowy – cena urządzenia

Nie da się w jednoznaczny sposób powiedzieć, ile kosztuje takie urządzenie. Na finalny koszt wpływ ma m.in. rodzaj urządzenia, jak również jego moc, która musi zostać dopasowana w sposób indywidualny do potrzeb danego użytkownika. Ceny rozpoczynają się średnio od dwóch tysięcy złotych w górę. Wszystko jednak tak naprawdę uzależnione jest od tego, z jakim dokładnie klimakonwektorem będzie się miało do czynienia. Jeżeli ktoś nie wie, co tak naprawdę w jego przypadku będzie dobre, powinien skorzystać z fachowej porady osób, jakie na co dzień zajmują się taką tematyką. Będą one w stanie wskazać, co tak naprawdę dobre jest dla poszczególnych budynków.

O czym nie można zapomnieć?

Klima konwektory doceniane są za to, że łączą w sobie funkcje grzewcze i chłodzenia w jednym. Nie trzeba będzie kupować osobno grzejnika oraz wiatraka do chłodzenia – co również pozwoli na oszczędność miejsca. Jest to szczególnie ważne, jeżeli weźmie się pod uwagę fakt, że w niektórych pomieszczeniach ma się do czynienia z naprawdę znikomą ilością miejsca.

Warto również zaznaczyć, że w owych urządzeniach można bardzo dokładnego zaprogramowania temperatury. Dzięki temu nie trzeba obawiać się tego, że w danym pomieszczeniu dojdzie do przegrzania lub też nadmiernego wychłodzenia.

Jeżeli ktoś ma dylemat odnośnie tego, czy będzie to dla niego opłacalna inwestycja, to powinien również pamiętać o tym, że klimakonwektor pozwoli również na to, by stworzyć korzystny komfort termiczny. Dzięki temu będzie można doprowadzić m.in. do uzyskania optymalnego poziomu, jeżeli chodzi o wilgotność. Powietrze jest również oczyszczone – ma to szczególny wpływ dla alergików, którzy muszą uważać na to, czym oddychają.

Już na samym końcu warto nadmienić, że ma się do czynienia z urządzeniami ekonomicznymi. W szczególności, jeżeli połączy się je z odnawialnymi źródłami energii, np. instalacją fotowoltaiczną, czy też pompą ciepła.

Warto bliżej zapoznać się z takimi urządzeniami. Nie tylko, jeżeli chodzi o klimakonwektory ciepła. Należy bowiem dodać, że aktualnie do dyspozycji są m.in. urządzenia przysufitowe, kasetonowe, ścienne, kanałowe itd.