W dzisiejszym artykule przyglądamy się, jak podsuwa sam tytuł 9 zasadom Kiyosakiego, autora książki “Bogaty ojciec, biedny syn”. W swoim utworze autora przedstawia ponadczasowe rady, które mają pomóc odbiorcy w skutecznym zarządzaniu kapitałem i inwestowaniu swoich środków. Przejdźmy więc do przedstawienia tych dziewięciu kluczowych porad inwestycyjnych.

9 zasad Kiyosakiego

  1. Zrozumienie podstaw ekonomiii
  2. Edukacji finansowej
  3. Niezależność finansowa
  4. Inwestowanie
  5. Bogactwo nie jest mierzone przez zarobki
  6. Unikanie złych długów
  7. Praca nad swoim biznesem
  8. Wyparcie strachu przed ryzykiem
  9. Nauka przez działanie

Chcesz dowiedzieć się więcej o metodach i sposobach inwestowania, złotych radach i strategiach? Koniecznie śledź portal inwestycyjny FXMAG, gdzie codziennie publikowane jest wiele materiałów zarówno edukacyjnych dla początkujących i bardziej świadomych finansowo odbiorców, ale także newsy i wiadomości ze świata gospodarki i ekonomii.

W swojej teorii autor mocno podkreśla jak ważne jest zrozumienie podstawowych zasad ekonomii i wspieranie swojego rozwoju poprzez inwestycje w swoją wiedzę. Edukacja finansowa, to coś z czym powinien zetknąć się każdy z nas, nie tylko inwestor czy osoba zarządzająca wysokim majątkiem. Wiedza i doświadczenie jest trwałam, to coś czego nikt Ci nie odbierze i coś czego nigdy już nie stracisz. I z tego właśnie powodu, warto jest inwestować swój czas i pieniądze w odpowiednie źródła edukacyjne.

Niezależność finansowa to coś o czym z pewnością dowiesz się zaraz na początku rozpoczęcia edukacji finansowej. Zarówno chodzi tu o stałe źródło dochodu nie tylko z wykonywanej pracy na etacie ale również zapewnienie sobie odpowiedniego zaplecza, czyli tzw. poduszki finansowej. Docenić takie rozwiązanie można w niespodziewanej losowej sytuacji, w której oczywiście nikt z nas nie chce się znaleźć.

W swoim utworze autor mówi również o inwestowaniu, nie mając na myśli tylko i wyłącznie giełdę i wykresy. Wspomina o nieruchomościach, rozwijających się firmach, czy innowacyjnych technologiach. Inwestowanie nie jest przeznaczone tylko dla profesjonalnych wykształconych kierunkowo ekonomistów, każdy z nas może inwestować w swoją edukację aby odpowiednio podejść do rynku, a to w przyszłości może przyczynić się do zbudowania niezależni finansowej, o której wiele jest mówione w omawianym utworze.

Ryzyko to kolejny podjęty temat. Ryzyko na rynkach finansowych występuje zawsze. Każdy z nas ma do niego jakieś skłonności, mniejsze lub większe. Na szczęście oferta rynku jest tak szeroka, że instrumenty w jakie możemy inwestować są dostosowane zarówno dla tych z dużymi skłonnościami jak i praktycznym ich brakiem. Tutaj nie chodzi wcale o to, by osoba mająca duże skłonności inwestowała ryzykownie i bezmyślnie, wręcz przeciwnie.

Nauka przez działanie? Choć prawdą jest że najłatwiej nauczyć jest się na swoich własnych błędach nie zawsze jest to odpowiednio skuteczna metoda. Oczywiście budowanie doświadczenia i zdobywanie wiedzy jest czymś kluczowym, ale powinno zawsze iść ze sobą w parze, tak by osoba popełniająca błędy i płacąca za nie wysoką cenę nie zraziła się do tematu finansów i inwestycji.

Praca bez pracy, drugie, dodatkowe źródło dochodu, czy inwestowanie pasywne? To tematy o których bardzo wiele mówi się w ostatnim czasie. I ma to swoje wady i zalety. Prowadzenie swojego biznesu może być strzałem w dziesiątek, ale może powodować także niestabilność, niepewność i strach, budzić wiele emocji, które będą przekładać się na życie codziennie. Jest to jednak według autora jedna z dróg prowadząca do niezależności i samoświadomości finansowej, a co za tym idzie sukcesu.